EĞİTİM-ÖĞRETİM FAALİYETLERİNİ UZAKTAN SÜRDÜRME KARARI

Tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan COVID-19 salgını ile mücadelede için Devlet’in ve Yükseköğretim Kurulu’nun almış olduğu tedbirler doğrultusunda Yalova Üniversitesi eğitim-öğretim faaliyetlerini uzaktan sürdürme kararı aldı.

EĞİTİM-ÖĞRETİM FAALİYETLERİNİ UZAKTAN SÜRDÜRME KARARI
21 Mart 2020 - 13:00

Yalova Üniversitesi, tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan COVID-19 salgını ile mücadelede için Devlet’in ve Yükseköğretim Kurulu’nun almış olduğu tedbirler doğrultusunda eğitim-öğretim faaliyetlerini uzaktan sürdürme kararı aldı.

Eğitim-öğretim faaliyetlerinin aksamaması amacıyla 20 Mart tarihli ve 175 sayılı Senato toplantısında alınan karara göre, 23 Mart’tan itibaren başlayacak olan uzaktan eğitim uygulaması kapsamında öğretim yapma ve içerik hazırlama konusunda eğitim almak isteyen öğretim elemanlarının bu ihtiyaçları, Yalova Üniversitesi tarafından karşılanacak.

Uzaktan öğretim sürecinde vize ve ödev gibi dönem içi değerlendirmelerinin nasıl uygulanacağı öğretim elemanlarının tercihine bırakılırken dönem sonu sınavlarının ne zaman ve nasıl yapılacağı ise ileri bir tarihte açıklanacak.

Bahar yarıyılının 8. haftasından itibaren başlayacak olan  uzaktan eğitim uygulaması, aksi bir açıklama yapılmadıkça 14 hafta tamamlanıncaya kadar devam edecek. Haftalık ders programına göre yürütülecek derslerin içerikleri, öğretim elemanları tarafından sisteme yüklenecek. Sisteme girilecek içerikler; dersin özet sunumu, ders materyali ve öğrenme durumunu kontrol sorularından oluşacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum