GAÜN'de Sosyal Mesafeli İlk Cuma Namazı

Koronavirüs tedbirleri dolayısıyla belirlenen yeni kurallar çerçevesinde Gaziantep Üniversitesi’nde sosyal mesafe kuralına uyarak Cuma Namazı kılındı.

GAÜN'de Sosyal Mesafeli İlk Cuma Namazı
29 Mayıs 2020 - 15:56
74 gündür camilerde kılınmayan Cuma Namazı, GAÜN 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda sosyal mesafe kuralına uygun olarak ve 1-1.5 metre aralıklarla cemaatin saf düzeni alması sağlanmasıyla kılındı. Koronavirüs tedbirleri sonrası kılınan ilk Cuma namazı öncesi seccade ve maske dağıtımı yapılırken Valisi Davut Gül, Gaziantep’te açık alanda yerler belirlenerek vatandaşlara bildirdiklerini belirterek, “İnsanlar birbiriyle temas etmeden, sosyal mesafeyi muhafaza ederek, maskeli bir şekilde namazlarını kıldı. Bundan sonraki süreçte vatandaşlarımıza iş düşüyor. Sosyal mesafeyi koruyarak, maskelerini takarak ve kişisel hijyene dikkat ederek, önceki hayatlarına devam edecekler ama hiçbir zaman önceki gibi olmayacak” dedi. 

GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür ise, “İbadet insanların kutsal hakkı. Bu geçiş dönemi içeresinde, pandemi sürecinde Cuma namazında uzak kalmıştık. Devletimizin de koymuş olduğu ilke ve kurallar içerisinde uygun olan yerlerde ve kurallara uyarak ibadetlerimizi yapmaya başladık. Sayın Valimizle beraber ilk Cuma Namazımızı büyük meydanımızda kıldık. Burası büyük bir alan. Bundan sonra çalışanlarımız ve öğrencilerimiz rahatlıkla burada Cuma Namazını kılabilirler” şeklinde konuştu.

Cuma namazına Gaziantep Valisi Davut Gül, GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, GAÜN üst yönetimi ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum